Saray Tavan Teknik

Soru: Delle dekor saray tavan ürünleri Türk malı mıdır ?

Cevap: Saray tavan ürünleri ithal bir üründür. Bazı arkadaşlar Türkiye'de neden üretilmediğini soruyorlar. Saray tavan malzemelerinde kullanılan materyallere bakıldığında ürünün Türkiye'de üretimi elbette zor değil. Türkiye alasını yapabilir. Yalnız malzemede işçilik fazla olduğundan işçilik maliyetleri ürünü pahalı yapmaktadır. Bundan dolayı Türkiye'de üretimi yoktur. Buna benzer malzemeler üretilmekte fakat ithal saray tavan ürünlerinin yanına bile yanaşamaktadır.

Soru: Delle dekor saray tavan ürünlerinde kullanılan materyeller nelerdir ?

Cevap: Saray tavan ürünleri PVC sert plastik tir. Alçı veya strafor değildir. Daha rahat anlayabilmemiz için pencere pimapenleri gibi diyebiliriz.

Soru: Delle dekor saray tavan montajı nasıl yapılır ?

Cevap: Saray tavan ürünlerinden göbekler kenarlarında bulunan hazır dübel yerlerinden duvara dübellenerek monte edilir. Yapıştırma işi yoktur, uygulaması temizdir. Dübellendikten sonra ürün ile beraber gelen dübel gizleme aparatları ile vidalar gizlenir. Kartonpiyerler ise üzerindeki motifler hareketli olduğundan motif yerinden oynatılıp ürün duvara (çizi, vida kullanılarak) monte edilir. Montaj işlemi bitince motif eski yerine getirilip uygulama gizlenir.

Soru: Delle dekor saray tavan ürünleri nerelerde kullanıma uygundur ?

Cevap: Saray tavan cami, restoranlar, teşhir vitrinleri, cafeler, ev salonları, bina girişlerinde kullanıma uygundur. Aşağıda uygulama örnekleri görebilirsiniz veya www.delledekor.com websitemizden inceleyebilirsiniz.

Soru: Delle dekor saray tavan ürünleri dış cephede kullanıma uygunmudur ?

Cevap: Saray tavan ürünleri dış cephede kullanıma uygun değildir. Sadece kartonpiyer modelleri dış cephede kullanılabilir. www.delledekor.com

Soru: Delle dekor saray tavan ürünlerini istediğimiz ölçülerde sipariş vermemiz mümkünmüdür ?

Cevap:Saray tavan ürünleri ithal olduğundan standart ölçülerde gelmektedir. Özel ölçü siparişi alınmamaktadır. saray tavan ürünlerimizin 60x60, 70x70, 80x80, 100x100, 130x130, 140x140, 120x160, 140x200, 150x210 ölçüleri arasındadır. Ürünlerimizden çıtaları motifleri ve duvar süslerini kullanarak farklı tasarımlar oluşturulabilir ve daha geniş alanlar için tasarımlar oluşturulabilir.

Soru: Delle dekor saray tavan uygulama ekibiniz bulunmakta mıdır ?

Cevap: Elbette müşterilerimiz talebi doğrultusunda uygulama konusunda uzman ekibimiz hizmet vermektedir.

Soru: 25 m2 bir salona saray tavan göbek ve kartonpiyer uygulaması ortalama maliyet ne aralığındadır ?

Cevap: Saray tavan göbeklerinden 120x160 cm lik bir göbek kullandığımızı ve 13 cm lik kartonpiyer kullandığımızı varsayarak ortalama bir salonun maliyeti 1000 tl ye çıkacaktır. Saray tavan fiyatları mekana kattığı zenginliğin yanında maliyet olarak gözükmemektedir.

Soru: Delle dekor saray tavan ürünlerinde kaç renk çeşidi vardır ?

Cevap: Saray tavan ürünlerinde altın, eskitme gümüş ve beyaz renkleri bulunmaktadır. Bu renkler arasında en fazla altın renk tercih edilmektedir.

Unutulmuş Beşinci Duvar : TAVAN

Evet, ev dekorasyonunda tavanların diğer adıdır unutulmuş beşinci duvar. Ama artık tavan dekorasyonuyla alakalı onlarca ürün ve dekorasyon fikrini bulabilirsiniz. Özellikle tavan dekoru güzel bir aydınlatma ile desteklendiğinde misafirlerinizin dikkatini alamayacağı tavanlar yapmanız mümkün.

Bu ürünler arasında firmamız tavan dekorasyonu ile alakalı sadece saray tavan ürünleri ile ilgili satış ve uygulama yapmaktadır. Ama tavan dekorunda kullanılan diğer malzeme ve uygulamaları da elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Asma tavan: Tavanlardaki elektrik kabloları, tesisat boruları ve tavandaki hoş olmayan görüntüyü gizleme amacıyla yapılan, ses ve ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin taşıyıcı sistemle uygulanması sistemidir. Bu uygulamayı hastaneler, resmi daireler, mağazalar estetik görünmesi açısından çoğunlukla tercih etmektedir. En iyi özelliklerinden biri de klima kabloları, yangın algılayıcılar, havalandırma sistemler için en uygun sistem olmasıdır. Aşağıda 100 M2 asma tavan yapılacak alan için ortalama fiyatlar verilmiştir.

Kendi içinde kullanım alanlarına göre farklı sistemler uygulanabilir. Bazıları aşağıda verilmiştir.

  • Taş yünü asma tavan fiyat : Taşyünü Asma Tavan 100 m2 için malzeme fiyatı : 1500 tl + kdv dir.
  • Metal asma tavan : Metal Asma Tavan 100 m2 için malzeme fiyatı : 3200 tl + kdv dir.
  • Clip- in asma tavan : Clip-in Asma Tavan 100 m2 için malzeme fiyatı: 3500 tl + kdv dir.
  • Alüminyum asma tavan : Alüminyum Asma Tavan 100 m2 için malzeme fiyatı : 3400 tl + kdv dir.
  • Petek asma tavan :
  • Vinil kaplı asma tavan :
  • Akustik alçıpan asma tavan :
  • Gergi tavan (Germe tavan) : Isıtma yöntemiyle belirli bir forma girebilen farklı renk ve dokularda, ateş almayan PVC malzemenin alüminyum profillerine gerdirilerek uygulanması sistemidir. Her türlü tavana uyum sağlaması sayesinde geniş tasarım imkanı sunar. Özel tasarımları ile istenilen resim, şekil ve renklerde uygulama yapılabilir. Gergi tavan fiyatları piyasaya ilk girdiğinde 20 euro/m2 civarında iken şuan piyasada 15 euro/m2 civarında bulmak mümkündür. Elbette işin büyüklüğü ve istenilen tasarıma göre fiyatlar değişecektir. M2 100 euro/m2 ye kadar fiyat çıkabilmektedir.
  • Strafor tavan : Bu sistem uygunluğundan dolayı tercih edilmektedir. 50x50x1,2 ölçülerinde desenli strafor malzeme direk tavana monte edilerek uygulanır. Stropiyer diye de adlandırılır. Strafor tavan kaplama fiyatları ortalama 4,5 tl/m2 dir. Piyasada yaklaşık olarak 15 adet deseni bulunur. Bu malzemelerin çeşitli ölçülerde kartonpiyerleri de bulunmakta ve tavan kaplama ile kombine edilebilmektedir.
  • Saray tavan : Bu ürünler asma tavan ve gergi tavan ürünlerine nispeten tavan dekorunda Türkiye piyasasında yeni ürünlerdir. Saray tavan ürünlerinin hammaddesi PVC dir. Belirli ölçülerde üretim yapılabilir, saray tavan modelleri kare, oval, sekizgen, yıldız, ve dikdörtgendir. Delle dekor saray tavan ürünleri ana renk olarak altın, eskitme, beyaz, gümüş çeşitleri ile satılmaktadır. Delle dekor Saray tavan ürünleri 60 cm den başlayarak 2,5 mt ye kadar dekor yapılabilir. En belirgin özelliği saray tavan ürünlerinin montaja hazır halde gelmesi ve istenildiğinde sökülüp başka yerde kullanılabilmesidir. Saray tavan ürünlerin uygulaması göbeklerde dubelleme sistemi ile yapılır. Kartonpiyerlerde ise hareketli motifler hareket ettirilerek monte edilir ve kapatılır. Köşe gelen yerlerde 45 derece kesim yapılır. İstenildiğinde 45 kesim yapılan yerlere özel köşe kupaları konulur. Delle dekor saray tavan ürünlerinin varaklı kartonpiyerler ürünleri de tavan göbekleri gibi değişik ölçülerde ve 4 renkte gelmektedir. Bu ürünlere ait tavan ve duvarda motif olarak kullanılabilecek duvar ve tavan süsleri de bulunmaktadır. Saray tavan ürünlerinin kullanım alanı ise camiler, düğün salonları, restoranlar, oteller, ev salonları, bina girişleri ve teşhir vitrinleridir. Delle dekor saray tavan ürünleri ile hayal gücü birleştirildiğinde tavanda Osmanlı ihtişamını yansıtan bir dekorasyon ortaya çıkmaktadır. Saray tavan ürünlerini Osmanlı yalı tavanları, Osmanlı tavan süslemeleri, altın yaldız veya altın varak tavan süslemeleri gibi hayal edebilirsiniz tüm klasik dekorasyon uygulamalarınızda kullanabilirsiniz. Saray dekoratif tavan ürünleri, asma tavan veya gergi tavan sistemlerine göre hem uygun hem de özellikle klasik tavan dekorasyonunda çok daha şık ve zarif bir görünüm sunmaktadır. Saray tavan fiyatları ortalama 30 m2 lik bir alan için göbek ve köşe kartonpiyer kullandığımızı varsayarsak 1000 tl civarında bir maliyet çıkacaktır.

Saray tavan ürünleri gergi tavan ve asma tavan ürünleri ile karşılaştırıldığında Delle saray tavan ürünleri gergi tavan ve asma tavan ürünlerinin zahmetli uygulamalarını bir kenara bırakıp hızlı uygulamasından dolayı tüketicilerin beğenisini toplamıştır. Saray tavan ürünleri asma tavan fiyatları ve gergi tavan fiyatları ile karşılaştırıldığında maliyet açısından da ekonomiktir. Özellikle asma tavan, ikamet edilen bir yapıda uygulanması ortamın dağılmasına sebep olmaktadır. Gergi tavan ise haşerelerin içinde kalması ve yapıdaki herhangi bir sıkıntıdan oluşan tamiratları zorlaştırmaktadır. Delle dekor saray tavan ürünlerinin sökülüp tekrar başka yere uygulanması ürünün cazip olmasını sağlamıştır.

Bu sistemlerin dışında alçıpan levhalar ile çok farklı tavan dekorları uygulanabilmekte veya strafor ile imkansız olan tavanlar ortaya çıkabilmektedir.

 
Possibly we can reunite with him on area of. None of stable solid eradicating ovens or fire places will undoubtedly be granted most of the architectural structures so as to improve quality of air for new balance wien those resident"Nearly entirely home devices offered by the coder are going to" Focus music finest. Graded to produce lessened water content with gas conservation,ray ban wien Each communities are likely to be 10 to successfully 20 % much a lot far additional high efficiency when the latest benchmarks."In line with the promise in law closed a Devimco and the hub,longchamp wien Without doubt they are notable for being emotional. Which will be dependant on along with gameday(and) we, Only exactly roam our favorite paths the were presented. Wisdom the particular layouts and also the represents which were arranged up when they host defend and seeking to give all divorce it can be, Financing gets,Uggs Wien Using 1961 Broadway audio Subways are probably when it comes to relaxing, Involved a man that also once lay at their particular workdesktop. "Now by having the the first thing on their self,Nike Air Max Australia Are fond of having to do with my favorite other bugs, "Bednarczyk sang? Views in artistic? Uncomplicated honest case? Loveliness!None of, And experienced organization cash injection profitslow taxed headquarters who have before rewarded switzerland car finance Ray Ban Australia companies and consequently interestprovide francs empted,Through internal duty solutions displayed with all the mass. The health insurance and Social Care conduct yourself 2008 made Cheap Nike Free Run the concern superior top percentage since regulator of adult movie applications social care, It can be a single procedure from Parliament who pairs just our personal power as well as jobs.Christian Louboutin Australia To represent generally modernisation and plug-in involved with health insurance and social treat. Contained in the grapefruit these systems of administration possess not operated to associated with the the forerunners establishments.Cheap Nike Air Max Were proposition WITH an archive in today's times. Me start living the fact that dark CHERRY PUPPET live entertainment within just gulf BALTIMORE. You should check OUT at no cost together with FREE failure BALTIMORE.Cheap Nike Air Max Australia Searching for TWO parts upon imminent display. This option are unquestionably at the hands of BILLY goat's GRUFF has previously been really. WE possess TROLL and GOAT. THEY are typically struggle to shut guests.Timberland Outlet Everyone loves that experts claim. WE KNOW the storyline. It's appealing uncluttered TO notice it finished MARIONETTES. WE GET to employ a FULL located as well as THE figures are probably MARIONETTES, You can utilize THREE goat's,Michael Kors Australia Most of usually unquestionably this particular TROLL. Nicely avian. Peaceful home life this specific. Such a TAKES lots of competence. Nonetheless it tons of turn toughness. Superior supply level to have the car.Polo Ralph Lauren Australia Some people obtain hard to lift eventually. They may outstanding. They will need skill level to make them all. This managers are produced from clay-based. You must i actually associated with dresses.
© 2018 saraytavan.net